kod AdSense
środa, 16 lutego 2011
niedziela, 13 lutego 2011
Praca Belgii
Praca w Belgii
Autorem artykułu jest Mastiff
Praca w Belgii
Mastiff 18.10.2010, czytano 202 razy, pobrano kod HTML 1 razy, komentarzy 0.
Po migracyjnym boomie w 2004r. Polacy zaczęli masowo powracać z krajów takich jak Anglia, czy Irlandia. Obecnie najlepszą alternatywą dla pracy za granicą jest Skandynawia oraz kraje Beneluksu.
Osoby, które poszukują zatrudnienia za granicą coraz częściej wybierają kraje położone możliwie najbliżej swojej ojczyzny. O ile w Skandynawii można liczyć na wysokie zarobki, o tyle położenie Norwegii czy Szwecji nie sprzyja częstym podróżom na linii Skandynawia-Polska. Z tego właśnie powodu coraz więcej polaków rozważa podejmowanie pracy w krajach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie, lub w pobliżu Polski.
Praca w Belgii
W ciągu ostatnich miesięcy rządowe agencje zanotowały zwiększone zainteresowanie pracą w Belgii. Wynika to zapewne z faktu, iż Belgia zniosła obostrzenia dotyczące podejmowania zatrudnienia przez obywateli nowych krajów członkowskich, jak również ograniczyła formalności związane z legalną pracą. Kiedy dodamy do tego wysokie zarobki, oraz godne warunki pracy, uzmysłowimy sobie, że Belgia jest niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla młodych i wykształconych ludzi poszukujących zatrudniania.
Belgia
Jednak aby nie było tak różowo, należy zauważyć, że w Belgii na dobrą pracę mają szansę jedynie osoby z wykształceniem wyższym lub kierunkowym, i z dobrą znajomością przynajmniej języka angielskiego. Pomimo iż w Belgii urzędowymi językami jest Francuski i Niemiecki, to bez trudu porozumiemy się niemal z każdym w języku Szekspira. Na Belgijskim rynku pracy jest wiele wakatów - brakuje m.in. ; Informatyków, farmaceutów, lekarzy, kierowców, ślusarzy, bankierów, sprzedawców, grafików etc.
Sytuacja na rynku pracy
W chwili obecnej Belgijskie ministerstwo pracy szacuje, że na rynku brakuje ok 10 tyś pracowników. Najwięcej w sektorze nowoczesnych technologii. Osoby, które nie legitymują się wiedzą specjalistyczną, tytułem inżyniera lub innym tytułem naukowym, mogą liczyć jedynie na proste prace takie jak; kasjer, ekspedient, czy pracownik fizyczny. Szansą na dobry zarobek dla studentów może być natomiast praca sezonowa przy zbiorach owoców i plonów rolnych. Praca od Czerwca do Września jest niezwykle atrakcyjna z uwagi na zarobki ok 8-9 euro za godzinę.
Oferty pracy w Belgii
Kiedy zdecydujemy się, już że chcemy pracować w Belgii, musimy zatroszczyć się o przyszłą posadę. Poszukiwania pracy warto zacząć jeszcze będąc w Polsce. Pozwoli to na zaoszczędzenie nerwów, pieniędzy i związanego z tym stresu. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstwa naszych czasów czyli internetu. Wpisanie w dowolnej wyszukiwarce fraz takich jak oferty pracy w Belgii pozwala na znalezienie tysięcy ogłoszeń. Warto również udać się do lokalnego urzędu pracy i poszukać ofert skierowanych do Polskich pracowników za pośrednictwem Belgijskich urzędów. Kiedy jednak znajdziemy się już w Belgii bez zaklepanej posady, warto przejrzeć ogłoszenia o prace ukazujące się prasie lokalnej. Najczęściej dodatek praca dołączony jest do wydań poniedziałkowych.
Marek Tokarzewski IGNS.pl
środa, 26 stycznia 2011
czwartek, 20 stycznia 2011
turystyka
Austria, piękny kraj pieknych ludzi.
Autorem artykułu jest Ata
Wyjeżdżając z Polski w kierunku południowym, trochę zachodnio-południowym przejedziemy przez Niemcy. Ta podróż będzie szybka, gdyż wskoczymy na autostradę, przy której nie ma kompletnie nic do zobaczenia, więc człowiek nawet nie ma ochoty zwalniać.
Takim sposobem, w bardzo krótkim czasie znajdziemy się na terenie niedużego, ale jednocześnie bardzo pięknego państwa, czyli Austrii. Ten kraj, to nie tylko zapierająca dech w piersiach przyroda, ale również ciekawe i dobrze zachowane zabytki, czy całe miasta.
Przemierzając samochodem Europę, zatrzymując się w różnych miejscach, rozmawiając z miejscowymi ludźmi zauważymy bardzo szybko, że reakcje miejscowych są w każdym miejscu zupełnie inne. Jeśli liczymy na ciepłe i rodzinne przyjecie np. w Niemczech, to teoretycznie jest taka możliwość. Natomiast to, co nas ogromnie zadziwiło to niezwykle sympatyczni i kontaktowi Austriacy. Przejeżdżając przez Austrię wielokrotnie zatrzymywaliśmy się, żeby podziwiać, albo niesamowite widoki, albo zadziwiające budowle wkomponowane w tło i współgrające z otaczającą przyrodą, albo też zabytki architektury.
Olbrzymie wrażenie robi most pod Innsbruckiem zawieszony nad przepaścią, otoczony wysokimi górami. Most ma długość 820 metrów i zawieszony jest prawie 200 metrów nad rzeką. Na końcu mostu jadąc od Polski jest kompleksem restauracyjny z punktem widokowym, gdzie można zrobić piękne zdjęcia.
Droga przez Austrię jest ciekawa i całe szczęście, że są tam ograniczenia prędkości. Plan naszej wyprawy nie przewidywał noclegu w Austrii, ale kiedy zrobiło się już bardzo późno i ciemno, a do granicy było jeszcze parędziesiąt kilometrów postanowiliśmy poszukać noclegu. Nasz GPS pokazał najbliższy pensjonat i tam właśnie postanowiliśmy przenocować, ale było już po godzinie 22. Zaczęliśmy więc dobijać się do bramy szczelnie zamkniętego pensjonatu. Po pewnym czasie drzwi otworzyła miła Pani władająca biegle językiem angielskim i z wielkim zaskoczeniem zaprosiła nas do środka. Po chwili, jak już wyjaśniliśmy, że chcemy u niej przenocować Pani zaczęła nas przepraszać, że pensjonat jest nieprzygotowany, nie spodziewali się gości i jeśli bardzo chcemy to musimy chwilę poczekać. Chcieliśmy i to bardzo! W środku było czysto, miło i ciepło. Dom był przytulny, na tarasie mnóstwo kwiatów. Otrzymaliśmy pokoje dwuosobowe z łazienkami, czystą wykrochmaloną pościel, ręczniki i czekoladki na dobry sen. Rano obudził nas zapach kawy. W jadalni czekało na nas wspaniałe śniadanie. Okazało się, że właściciele mają własną winnicę i wyroby czekoladowe. Poranek spędziliśmy na długiej rozmowie z właścicielką, która opowiadała nam o swoje rodzinie, pracy i o produkcji wina. Kiedy wyszliśmy na zewnątrz dopiero spostrzegliśmy otaczający miejscowość widok. Wszędzie dookoła były winnice, rozciągające się na falistym terenie.
Trzeba przyznać, że po tych kilku dniach spędzonych w różnych państwach w towarzystwie Europejczyków, to właśnie Austriacy zrobili na nas najlepsze wrażenie. Tam, nie tylko kraj jest piękny, tam również mieszkają piękni ludzie.
---Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
praca
Kryzys gospodarczy dosięgnął w ostatnich latach wiele krajów, co może się przekładać na nasze indywidualne problemy finansowe. Bardzo duża liczba osób straciła pracę, która gwarantowała godziwe życie i była nierzadko jedynym źródłem utrzymania rodziny. Poszukiwania kolejnych miejsc pracy okazywały się bezskuteczne, więc spora część osób w takiej sytuacji zdecydowała się na wyjazd za granicę. W większości przypadków są to wyjazdy w celach zarobkowych, ale warto zastanowić się jakie inne czynniki mogą wpływać na podjęcia pracy poza granicami kraju.
Głównym powodem są przede wszystkim większe zarobki. Polscy specjaliści, są doceniani za granicą z uwagi na ich wysokie kwalifikacje. W krajach Europy Zachodniej pracownik fizyczny ma możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, z uwagi na mniejszą konkurencję wśród rodzimych mieszkańców danych krajów, ponieważ nauczanie „przedmiotów zawodowych” nie jest tak powszechne jak w Polsce. Taki pracownik jest atrakcyjniejszy dla potencjalnego pracodawcy również z racji mniejszych oczekiwać. Wiadomo, w krajach w których standard życia jest wyższy, społeczeństwo ma wyższe oczekiwania.
Na decyzję o podjęciu pracy w innym kraju mogą także mieć wpływ lepsze warunki życia. Często taka decyzja wiąże się ze zmianą stałego miejsca zamieszkania, nie tylko osoby podejmującej pracę, ale również jej najbliższej rodziny. Taki pracownik będzie poszukiwał pracy w kraju gdzie system socjalny i system edukacyjny są na jak najwyższym poziomie. W tym wypadku głównym czynnikiem będzie chęć podniesienia standardu życia.
Obecnie w sieci można odnaleźć masę stron internetowych zajmujących się pośrednictwem pracy z krajami Europy i nie tylko. Praca w Anglii czy Holandii na przykład nie jest już tak nieosiągalna jak dziesięć czy piętnaście lat temu. Takie portale nie tylko oferują pracę, są również w całości poświęcone życiu w interesującym nas kraju. Można tam znaleźć mnóstwo artykułów i poradników odnośnie mieszkania i studiów, a także wypowiedzi osób które mają osobiste doświadczenia w tej kwestii. Niektóre nawet proponują indywidualne porady i konsultację.
Wyjazd za granicę to bardzo duży krok w naszym życiu. Przed jego postawieniem należy się odpowiednio przygotować, aby możliwości nieprzyjemnych niespodzianek ograniczyć do minimum. Warto więc odwiedzać tego rodzaju portale internetowe, aby zasięgnąć sprawdzonej wiedzy, a po powrocie do kraju lub zdobyciu doświadczenia w mieszkaniu za granicą, podzielić się nią z innymi.
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE. 0